NCR Self Servis Kasa (Self Check-Out)
Anasayfa Çözümler ve Ürünler Self-Servis Kasa NCR Self Servis Kasa (Self Check-Out)

NCR SelfServ Self Servis Kasa

NCR Self Servis Kasa sistemleri Türkiye’de müşterinin kasiyer yardımı olmadan kendi işlemlerini yapıp ödemesini yapabildiği ilk ve tek Self Servis Kasa sistemidir. Müşterilerin hiç düşünmeden ne yapması gerektiğini anlayabileceği şekilde oluşturulan ekran ara yüzleri ve hareketli görüntülerle olşturulan yönlendirme uyarılarıyla kolay kullanım için tasarlanmıştır.

Self Servis Kasa sistemleri ve NCR’ın geliştirmiş olduğu teknolojik yenilikler NCR’ı perakendecilik alanında self servis ve POS çözümlerinde dünya çapında liderliğe taşıyan ana unsurlar olmuştur.

Self Servis Kasa çözümü tüketicilere bir alışveriş kolaylığı sunarken perakendecilerin de yatırımını muhafaza etme olanağı sunmaktadır. NCR Self Servis Kasa çözümleriyle müşterilerinizi cezbedip tekrar sizin mağazanızdan alışveriş yapmaları için bir sebep yaratmış olursunuz.

NCR Self Servis Kasa sisitemini kullanan Avusturalya’lı Coles süpermarketleri ile ilgili bir vaka haberini Speak Magazine dergisinin Sonbahar 2012 sayısında okuyabilirsiniz (İngilizce).

Speak Magazine dergisi makalesi için tıklayınız..

Self Servis Kasa Müşterisi

Müşteriler açısından Self Servis Kasa kullanımı alışveriş deneyimlerini kendilerinin yönetebilmelerini ve diğer kasalar doluyken sıra beklemeden hızlı şekilde ödemelerini yapıp çıkabilmelerini sağlayan bir kolaylıktır. NCR Self Servis Kasa sistemleri müşterilerin hiç düşünmeden bir sonraki adıma ne yapması gerektiğini anlayabildiği ekran ara yüzleri ve hareketli görüntülerle desteklenen yönlendirme uyarılarıyla donatılmıştır.

 

Müşteriler Self Servis Kasa Olan Mağazaları Tercih Ediyor

Yapılan araştırmalar tüketicilerin Self Servis Kasa sistemleri olan mağazalardan tekrar alışveriş yapma olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermiştir. NCR SelfServ™ Self Servis Kasa sistemi kasa önünde bekleme sürelerini 40% a varan oranlarda azaltarak müşteri deneyimine çok önemli katkıda bulunmaktadır.

 

Operasyonel Verimliliği En Üst Seviyeye Çıkartın

NCR Self Servis Kasa kullanılan mağazalarda kasiyer pozisyonları mağaza içine kaydırılarak personelin çok daha değerli mağaza içi hizmetlere odaklanabilmesi mümkün olmaktadır. Personelin farklı görevlerde çalışabilmeleri sonuçta kişi başına karlılığınızı arttırmanızı da sağlayacaktır.

 

Esnek Self Servis Kasa Konfigürasyonları

NCR Self Servis Kasa sistemleri açık mimarisi ile mevcut POS sistemine entegre olarak çalışmaktadır. Cihazlar genel olarak her türlü perakende ortamında kurulabilir, kullanılabilir ve bakımı yapılabilir.

 

Özellikler

Rahat Anlaşılabilen Kullanıcı Ara Yüzü

15” yüksek çözünürlüklü renkli LCD dokunmatik ekran

Bütünleşik hi-fi ses sistemi

Kullanıcıyı yönlendiren animasyonlar

Çok seçenekli ekran akış düzenlemeleri

İnsan Faktörü Mühendisliği departmanının geliştirdiği barkodsuz ürün arama sistemi

“Beni İzle” ışıkları ile ilave görsel işaretler

 

Self Servis Kasa Hırsızlık Önleme Özellikleri

Ağırlık teyidi için güvenlik terazisi

Kendi kendine öğrenen ve kendini ayarlayabilen ağırlık veri tabanı ile ürün doğruluğu sağlanması

Sensormatic ve Checkpoint cihazlarıyla elektronik ürün izleme entegrasyonu

Self Servis Kasa sorumlusunun sesli ve görüntülü olarak hatalı işlem olduğunda uyarılması

Kasanın üzerinde yanan ve kasanın durumunu gösteren “müdahale gerekli” ışığı

Broşür için tıklayınız..