Tarihçemiz
Anasayfa Hakkımızda Tarihçemiz

NCR perakende çözümleri satış ve iş geliştirme faaliyetleri 2004 yılından beri Encore Bilişim sistemleri tarafından sürdürülmektedir.

ABD’de 1884 yılında, dünyadaki ilk mekanik yazar kasanın üreticisi olarak faaliyetlerine başlayan NCR (National Cash Register), binlerce müşterisi ve 30.000 çalışanı ile sektöründe dünya lideridir.

NCR bugün kendisini her gün 300 milyondan fazla alışveriş, bankacılık, vs. işleminin gerçekleşmesinde müşterilerinin ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran yazılım, donanım ve hizmetleri sağlayan küresel bir teknoloji şirketi olarak tanımlamaktadır. Şirketlerin günlük işlemlerini teknoloji yardımıyla benzersiz bir müşteri deneyimine dönüştürmelerine yardımcı olmaktadır. Dikkat edecek olursanız ATM cihazları, satış noktası (POS) terminalleri (yazar kasa) , self servis kasa sistemleri, barkod okuyucular, kiosklar, dijital panolar, interaktif self servis sistemleri, çağrı merkezleri gibi müşteri temas noktalarında sessizce işini yapan bu çözümleri fark edebilirsiniz.

1906 yılında dünyadaki ilk elektronik yazarkasanın da NCR tarafından geliştirilmesi ile perakende sektöründe yeni bir dönem başlamıştır. NCR, sektördeki öncülüğünü ilk “Mali Onaylı” POS terminallerini satışa sunarak Türkiye’de de devam ettirmiştir.

İlk defa 1902 yılında İstanbul’da bir acente olarak faaliyetlerine başlayan NCR Türkiye Organizasyonu, 1952 yılında yabancı sermayeli Anonim Şirket statüsüne geçmiş, 2001 yılı sonundan itibaren ise Limited Şirket statüsüne dönüşmüştür.

NCR’ın faaliyet alanları içerisinde; satış noktası (POS) terminalleri (yazar kasa) , self servis kasa sistemleri, barkod okuyucular, kiosklar, ATM cihazları, interaktif self servis sistemler, pazarlama çözümleri, uygulama yazılımları, donanım ürünleri ve geniş yazılım kadrosu tarafından geliştirilen sektöre özel yazılım ve uygulamalar bulunmaktadır. NCR çok derin sektörel birikimi ve geniş ürün yelpazesi sayesinde müşterilerine bütünleşik çözümler sunar. NCR’ın danışmanlık ve müşteri destek hizmetleri bu çözümlerin başarıya ulaşmasında en büyük yardımcıdır.